O nas


Firma ADWA istnieje na rynku od 1986 r. Początkowo firma zajmowała się produkcją i dystrybucją szeroko rozumianej chemii samochodowej. ADWA Sp. z o.o. to jeden z większych producentów olejów smarowych dla motoryzacji i przemysłu oraz płynów eksploatacyjnych typu płyny do chłodnic, płyny do spryskiwania szyb czy płyny hamulcowe oraz szeroko rozumianych kosmetyków samochodowych. Drugą gałęzią działalności jest produkcja opakowań z tworzyw sztucznych HDPE o pojemnościach od 0,5 L do 20 L. Posiadamy nowoczesne automatyczne linie technologiczne do produkcji olejów i opakowań i konfekcjonowania wyrobów gotowych, Dodatkowo posiadamy własny transport cysternowy i paletowy. Firma ADWA Sp. z o.o. jest od roku 2004 składem podatkowym. Wszelkie czynności związane z produkcją, zakupem surowców czy materiałów, magazynowaniem i handlem są wykonywane zgodnie ze standartem ISO 9001, co jest potwierdzone od roku 2000 certyfikatem wydanym przez TUV NORD. Od roku 2012 istnieje system zapewnienia jakości wg normy EN ISO 9001:2008, potwierdzony certyfikatem firmy GL Germanischer Lloyd.

Na dziś w firma zatrudnia ponad 160 osób personelu który dysponuje odpowiednią wiedzą i ogromnym doświadczeniem odnośnie produkcji i sprzedaży wyrobów dla przemysłu i motoryzacji. Doświadczona i wyspecjalizowana kadra jest dla nas gwarantem stabilnej i wysokojakościowej produkcji.

Przejdź do strony z naszą historią

Ostatnie lata w działalności firmy są bardzo prężne i ukierunkowane na dynamiczny rozwój. Dzieje się tak ponieważ udało się nam pozyskać częściowe wsparcie finansowe ze strony Unii Europejskiej. Wspomniany rozwój dotyczy całkowitej modernizacji bloku do produkcji olejów (blendowni), wydziału do konfekcjonowania produktów. Zautomatyzowany i zrobotyzowany zostały również magazyny. Dzięki modernizacji bloku olejowego polegającej na zainstalowaniu całkowicie nowych wysoko-efektywnych mieszalników każdy wyposażony w przetwornik ciśnienia hydrostatycznego gwarantujący dużą dokładność dozowania oraz zainstalowaniu całkowicie nowych rurociągów wyposażonych w system pigging. System ten dzięki zainstalowaniu specjalnego poruszającego się wewnątrz rurociągu tłoka gwarantuję całkowite opróżnienie rurociągu po każdym poborze oleju do mieszalnika. Wspomniana czystość rurociągu jest gwarantem że nigdy nie dojdzie do zmieszania się surowców i że zawsze zadozowana ilość składnika w całości będzie jednorodna. Dodatkowo cały system został wyposażony w system IT wspomagający pracę urządzeń i gwarantujący automatyczność całego układu.
Modernizacja wydziału do konfekcjonowania produktów polegała na zakupie i zainstalowaniu dwóch w pełni automatycznych linii rozlewniczych o wydajności do 2500 szt każda opakowań 5 litrów na godzinę oraz 4000 szt każda opakowań 1 litr na godzinę składających się z:
* nalewarki liniowej wyposażonej w 8 nalewaków wykonanych w technologii opartej na przepływomierzach masowych umożliwiających bardzo dokładne odmierzanie ilości dozowanego produktu bez względu na to czy napełnianie odbywa się objętościowo czy masowo.
* zakręcarki
* etykieciarki
* kartoniarki – urządzenie do automatycznego pakowania kanistrów i butelek do kartonów
* tunel do obkurczania folii – urządzenie do tworzenia tzw. zgrzewek jako alternatywa do kartonów
* paletyzator automatyczny oparty o robota ABB i owijarkę do palet – urządzenie do automatycznego układania kartonów/zgrzewek na paletę i owinięcia folią stretch.

Firma posiada środki transportu wielotonażowego i małogabarytowego, a także dysponuje bogatym zapleczem techniczno-technologicznym takim jak maszyny produkcji włoskiej firmy TECHNE do wytwarzania opakowań z HDPE, automatyczne linie nalewu oraz laboratorium analityczno-technologiczne. Spore rezerwy powierzchni produkcyjnej i magazynowej w połączeniu z doświadczeniem umożliwiają podejmowanie się samodzielnych wdrożeń produktów partnerów handlowych.